Internet Explorer 8 Final... [Xp - Vista]

Aşağa gitmek

Internet Explorer 8 Final... [Xp - Vista]

Mesaj  Admin Bir Perş. Şub. 03, 2011 6:07 am

Sayfanın Ötesine Erişin

Diğer web sitelerine gitmeden işlerinizi halledin
Hızlandırıcılar

Artık web'de daha fazla işi daha hızlı halledebilirsiniz. Hızlandırıcılar harita, web aramaları, çeviri, e-posta, web günlüğü yazma ve daha fazlası ile ilgili bilgilere hızlı erişim sağlar. Yalnızca sayfanın üzerindeki bir kelimeyi veya ifadeyi vurgulayın ve ihtiyacınız olan bilgileri elde etmenin hızlı bir yolunu keşfedin.


Web Slices

Web Slices en çok ilgilendiğiniz bilgileri takip etmenizi sağlar. Şimdi bir sayfadaki belirli içeriğe abone olabilir ve açık artırma öğeleri, maç skorları, eğlence sütunları, hava durumu ve daha fazlası ile ilgili bilgileri takip edebilirsiniz. Sık Kullanılanlar çubuğunuza bir Web Slice ekleyin; ilgilendiğiniz bilgiler otomatik olarak size gönderilecektir.

Görsel Arama

Arama, çevrimiçi gerçekleştirdiğiniz en sık ve en önemli görevlerden biridir. Yeni Internet Explorer 8 Arama Kutusu aramanızı zenginleştirmek için grafikler ve görüntüler ekleyerek sonuçları tamamen yeni bir düzeye taşır.


Önerilen Siteler

Bu siteyi seviyorsanız, bunu da deneyin. Internet Explorer 8'in yeni Önerilen Siteler özelliğinin arkasındaki fikir budur. İsteğiniz üzerine, Internet Explorer 8 sevebileceğiniz veya faydalı bulabileceğiniz başka siteler önermek için gözatma geçmişinizi kullanabilir. Bu, Internet Explorer 8'in, web'den tam olarak faydalanmanıza yardım etmesinin bir başka yoludur.

Daha Hızlı, Daha Kolay

Hiç olmadığı kadar hızlı göz atın ve işlerinizi halledin.
Daha İyi Performans

Başlangıçtan itibaren sayfaların hiç olmadığı kadar hızlı açıldığını ve yüklendiğini fark edeceksiniz. Aynı zamanda, Hızlandırıcılar ve Web Slice gibi güçlü, yeni özelliklerle, Internet Explorer 8 daha kısa sürede daha fazla işi halletmenizi sağlar.


Gelişmiş Arama

Çevrimiçi bilgi ararken mümkün olan en iyi sonuçları almanız önemlidir. Internet Explorer 8 ile arama, yerel geçmişinizden sonuçları ve sık kullandığınız arama sağlayıcınızdan önerileri de içerir.


Akıllı Adres Çubuğu

Internet Explorer 8, istediğiniz web sitesinin adresini yazarken gitmek istediğiniz yeri bulmanıza yardım eder. Akıllı Adres Çubuğu, daha hızlı performans ve daha zengin bilgi dönüşü için Windows Arama'yı kullanarak, gözatma geçmişinizden, sık kullanılanlarınızdan ve özet akışlarınızdan faydalı öneriler sunar. Akıllı Adres Çubuğu'na kelimeler yazın, bu kelimeler basit etki alanı adlarıyla eşleştirilecek ve bu sayede web'de gezinmek hızlı ve etkili hale gelecektir.


Sayfada Bul

Bir web sayfasında anahtar kelime veya ifade aramak hiç olmadığı kadar kolay. Internet Explorer 8 Sayfada Bul arama özelliği, metin ağırlıklı bir sayfada aradığınızı hızlı ve kolay şekilde bulmanız için aradığınız anahtar kelimenin veya ifadenin her örneğini vurgular.


Yeni Sekme Özellikleri

Internet Explorer 8'de sekmeli gözatma giderek daha iyi oluyor. Yeni Sekme sayfası hızlı bir şekilde yüklenir ve daha önce kapanmış sekmelerin açılması veya InPrivate oturum başlatma gibi bir dizi yeni özellik sunar.


Sekme Gruplandırma

Sekme Gruplandırma birden çok web sayfasına göz atarken düzenli olmayı kolaylaştırır. Birbiriyle ilişkili olan sekmeler artık aynı görsel temsile sahip ve böylece bir seferde bir sekme yerine ilişkili sekmeleri grup olarak kapatarak zaman kazanabilirsiniz. Ayrıca bir sekmeyi sağ tıklatarak sekme gruplarını kapatabilir, sekmeyi gruptan çıkarabilir veya sekmeyi kopyalayabilirsiniz.


Gelişmiş Yakınlaştırma

Yakınlaştırma, gelişmiş çözünürlük ve okunabilirlik özellikleriyle sitenin istenilen sayfa düzenini korurken sayfa içeriklerinin otomatik olarak taranmasına olanak tanır. Çok büyük veya çok küçük sayfaları ileri geri gitmeden daha açık bir şekilde okuyabilirsiniz.

Huzur

Daha güvenli olun ve güvenle gözatın
Gizlilik

InPrivate gibi endüstri lideri güvenlik özellikleriyle, Internet Explorer 8'i kullanarak web'de nereye giderseniz gidin kişisel bilgilerinizin korunduğundan emin olarak güvenle gözatabilir ve alış veriş yapabilirsiniz.


Uyumluluk Görünümü

Artık eski tarayıcılar için tasarlanmış web sitelerini kolayca görüntüleyebilirsiniz. Web sitesinde yanlış hizalanmış metinler, görüntüler ve metin kutuları gibi görüntüleme sorunları yaşıyorsanız yalnızca Uyumluluk Görünümü düğmesine basmanız yeterlidir.


Otomatik Kilitlenme Kurtarması

Web sitesi kilitlenmeleri artık tüm tarayıcı pencereleri yerine ayrı ayrı sekmelerde olmaktadır; böylece bir sekme üzerinde bir site kilitlendiğinde, tüm sekmeleri kaybetmezsiniz. Ayrıca Internet Explorer 8 sorunu belirledikten sonra kaybedilen sekmeyi otomatik olarak kurtarır. Internet Explorer 8'in mevcut Internet Explorer sürümleri içinde en güvenilir sürüm olduğunu bilerek huzur içinde gezinebilirsiniz.Etki Alanı Vurgulama

Bir siteyi ziyaret ettiğinizde, etki alanı Adres Çubuğu'nda vurgulanır. Bu özellik güvenilen sitelerin sahteleri olan web siteleri konusunda uyanık olmanızı sağlar ve böylece kişisel bilgilerinizin tehlikeye atılma ihtimalini azaltır.


SmartScreen Filtresi

Yeni ve geliştirilmiş SmartScreen Filtresi ile kimlik avından korunma araçları kullanıcı adı, parola, fatura bilgileri gibi kişisel bilgileri elde etmek isteyen sahte web sitelerinden kaynaklanan tehditleri görüntüler. SmartScreen ayrıca casus yazılım, reklam yazılımı ve potansiyel olarak tehlikeli diğer yazılımların bilgisayar sisteminize sızmasını ve her hareketinizi izlemesini engelleyen yeni kötü amaçlı yazılımdan koruma araçları içerir.

Gelişmiş gezinti

Uyumluluk Görünümü

Internet Explorer 8 yeni bir sürümdür ve bazı web siteleri henüz Internet Explorer 8 için hazır olmayabilir. Web sitesini Internet Explorer 7'de göründüğü şekilde görüntülemek için Uyumluluk Görünümü araç çubuğu düğmesini tıklatarak yanlış hizalanmış metinler, görüntüler veya metin kutuları gibi görüntüleme sorunları düzeltilebilir. Bu seçenek site tabanlıdır ve diğer bütün web siteleri işlevsel olarak Internet Explorer 8'de görüntülenmeye devam eder. Söz konusu siteye Internet Explorer 8 işleviyle gözatmaya yeniden devam etmek için Uyumluluk Görünümü düğmesini yeniden tıklatmanız yeterlidir.
Sorunu çözmek için "Uyumluluk Görünümü" araç çubuğu düğmesini tıklatmayı deneyin. Adres Çubuğu'nda Yenile düğmesinin yanındadır.


Internet Explorer 8'de Uyumluluk Görünümü'nde görüntülenmesi gereken sitelerin bir listesini tutabilirsiniz. Bu listeye site eklemek veya listeden çıkarmak için Komut Çubuğu, ardından Araçlar ve daha sonra Uyumluluk Görünümü Ayarları öğelerini seçin. Tüm web sitelerini ve intranet sitelerini Uyumluluk Görünümü'nde görüntüleme seçenekleri de vardır.
Uyumluluk Görünümü'nde görüntülenecek web sitelerini ekleyin veya çıkarın.


Gelişmiş Sekmeli Gözatma

Çok sayıda sekme açıp sonra bunları gözden geçirmek için döndüğünüzde zorlandığınız oldu mu? Internet Explorer 8 sekmeli gözatmayı kolaylaştıran Sekme Grupları'nı sunar. Bir sekme diğerinden açıldığında, yeni sekme ilk sekmenin yanına yerleştirilir ve renk kodu taşır, böylece hangi sekmelerde ilgili içeriğin bulunduğunu kolayca görebilirsiniz. Bir grubun parçası olan bir sekmeyi kapatırsanız, aynı gruptaki başka bir sekme görüntülenerek geçerli görevin içeriğinde kalmanızı ve aniden ilgisiz başka bir siteye bakmamanızı sağlar.
Sekme gruplandırma özelliği, ilgili sekmeleri kolayca takip edebilmenizi sağlar


Herhangi bir sekmeye sağ tıklayarak sekmeyi kapatabilir, sekme grubunu kapatabilir veya sekmeyi gruptan çıkarabilirsiniz. Aynı menüden sekmelerin birini veya tamamını yenileyebilir, yeni bir sekme açabilir, kapatılan son sekmeyi yeniden açabilir veya kısa süre önce kapatılmış sekmelerin tamamının listesini görüntüleyerek bunlardan herhangi birini veya tümünü yeniden açabilirsiniz.
Daha İyi Sayfada Bulma

Internet Explorer 8 tamamen yeniden tasarlanmış bir Sayfada Bul araç çubuğu içerir ve Ctrl-F tuşlarına basarak veya Düzenle menüsünden veya Arama kutusu açılır menüsünden Sayfada Bul öğesini seçerek etkinleştirilebilir. Düzenle menüsü seçeneğini göremiyorsanız Alt tuşuna basın.
Yeni sayfada bul araç çubuğunun kullanılması


Bu araç çubuğu, sekme sırasının altına entegre edilmiştir, böylece sayfadaki içeriğin görüntülenmesini hiçbir şekilde engellemez. Aranacak terimin tamamını girip Enter tuşuna basmanıza gerek kalmadan araç çubuğu siz her karakteri girdiğinizde arama yapar. Eşleşmeler sayfada kolayca görülebilmeleri için sarı ile vurgulanır.
Daha Akıllı Adres Çubuğu

Geçen hafta ziyaret ettiğiniz yeni bir web sitesinin tam adresini hatırlayamıyor musunuz? Yeni Adres Çubuğuna birkaç karakter yazın ve Internet Explorer 8 girişinize dayanarak önceden ziyaret ettiğiniz siteleri otomatik olarak hatırlasın. Web sitesinin başlığı veya URL'nin bir kısmından eşleşmeleri görüntüleyerek Geçmiş, Sık Kullanılanlar ve RSS Özet Akışları'nda arama yapar. Siz giriş yaptıkça, eşleşen karakterler mavi ile vurgulanır böylece bunları bir bakışta görebilirsiniz. Ayrıca, kırmızı X işaretini tıklatarak açılır kutudan istediğiniz adresi silebilirsiniz. Bu özellikle yanlış yazılmış URL'lerden kurtulmak açısından faydalıdır.
Adres çubuğu siz yazdıkça sonuçlar üretir.


Yeniden tasarlanmış Yeni Sekme sayfası

Yeni Sekme sayfası hızla yüklenir ve sunulan bağlantılar bir sonraki gözatma etkinliğinize daha kolay başlamanızı sağlar:
Hızlandırıcı kullanın: Panoya kopyaladığınız herhangi bir metin için artık bir Hızlandırıcı kullanabilirsiniz.
InPrivate ile Gözatın: InPrivate Gözatmayı başlattığınızda gözatma etkinlikleriniz, geçmişiniz ve tanımlama bilgileriniz tutulmaz ve üçüncü taraf web içeriği sağlayıcılarının sizin onayınız olmadan çevrimiçi etkinliklerinizi takip etmeleri engellenebilir.
Kapatılmış sekmeleri yeniden açın: Geçerli gözatma oturumunuzda kapatmış olduğunuz bir sekmeyi yeniden açın, bu bir sekmeyi yanlışlıkla veya erken kapattığınızda yardımcı olacaktır.
Son gözatma oturumunuzu yeniden açın: Internet Explorer 8 son kapatıldığında açık olan sekmelerin tümünü yeniden açın, bu tarayıcıyı yanlışlıkla kapattığınızda yardımcı olacaktır.
Tarayıcıyı yanlışlıkla kapattığınızda, görüntülediğiniz sekmelerin tümünü yeniden açabilirsiniz.


Gelişmiş Yakınlaştırma

Uyarlanabilir Sayfa Yakınlaştırma, tarayıcıdaki geleneksel yakınlaştırma/uzaklaştırma işlevinde, sayfa içeriğini akıllı bir şekilde yerleştirerek sola sağa kaydırma ihtiyacını ortadan kaldırır. Bu, yazı tipi küçük olan sayfaları büyütebilmenizi ve web'de daha fazla şey okuyabilmenizi sağlar.
Daha iyi bir geri düğmesi

Internet'te harita gibi zengin uygulamalar kullanırken, geri düğmesine bastığınızda bir önceki sayfaya dönmek yerine uygulamanın başına gidebilirsiniz. Artık geri düğmesine bastığınızda daha fazla sayfa istediğiniz gibi davranacak.


XP

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=142198


VİSTA

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=142200

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 21
Rep : 2147483647
Reputation : 0
Kayıt tarihi : 26/01/11
Yaş : 32
Nerden : Ankara

Kullanıcı profilini gör http://paylasimlar.bosforum.org

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz